Strona internetowa oraz wszystkie materiały na niej zawarte, w tym zdjęcia są chronione przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz. U.00.80.904 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U.93.47.211 z późn. zm.) i stanowią wyłączną własność firmy IDEAL SOFA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania zdjęć. Jakiekolwiek wykorzystanie dowolnego z materiałów bez zgody firmy IDEAL SOFA jest naruszeniem własności intelektualnej i jest niniejszym zabronione. Wykorzystanie informacji zawartych w serwisie możliwe jest tylko na podstawie pisemnej zgody firmy IDEAL SOFA.

Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w konstrukcji mebli bez podania przyczyny, nie zmieniając przy tym ogólnego charakteru oraz bryły mebla.

Prezentowane w serwisie informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
SKÓRA w trakcie obróbki w garbarni zostaje odpowiednio spreparowana z wykorzystaniem wielu substancji nawilżających, które nadają jej miękkość i elastyczność. Wraz z upływem czasu konieczne jednak staje się ich uzupełnienie. Skóra wygarbowana nie ma zdolności do regeneracji, należy więc jej w tym pomóc.
Użytkowany wyrób skórzany poddawany jest działaniu kilku szkodliwych czynnikówvtakich jak:
Wpływ temperatury otoczenia - nasłonecznienie, grzejniki a także wpływ soli zawartej w pocie ludzkim i zwierzęcym (w przypadku zwierząt także w ślinie).
Sól oraz temperatura powodują przesychanie skóry co z czasem prowadzi do jej twardnięcia, a następnie powstania pęknięć, zwłaszcza w miejscach naprężonych i narażonych na styczność ze skórą ludzką i włosami. Dodatkowo niefachowe czyszczenie skór z wykorzystaniem np. popularnych domowych środków piorących i czyszczących (płyny do mycia naczyń, spraje do szyb, preparaty do kurzu z silikonem itp.) przyczyniają sie także do jej dalszej degradacji.

RAZ NA TYDZIEŃ - ODKURZANIE

ODKURZANIE to podstawowy sposób dbałości o wyroby skórzane. Regularne odkurzanie wydatnie ogranicza kumulację zabrudzeń.

2-4 RAZY W ROKU

Należy wykonywać pełne zabiegi czyszcząco - konserwujące z wykorzystaniem ZESTAWÓW PIELĘGNACYJNYCH IDEALSOFA. Częstotliwośc zależy od intesnsywności użytkowania i od indywidualnej oceny stopnia zabrudzenia, nie należy jednak robić przerw dłuższych niż 6 miesięcy  (maksymalna trwalość powłoki impregnującej).

PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

1. Nie ustawiaj skórzanych mebli blisko grzejnika lub innego źródła ciepla. Upewnij się, że minimalna odległość wynosi 20-30 cm pomiędzy meblem a źródłem ciepła.

2. Chroń meble skórzane przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Wszystkie materiały płowieją z czasem pod wpływem swiatła słonecznego. Nie kładź gorących przedmiotów na skórze.

3. Utrzymuj skórzane meble w czystości. Odkurzaj lub wycieraj je gąbką.

4. Stosuj program pielęgnacyjny 2 razy w roku lub częściej w miarę potrzeby.

5. Zachowaj miękkość i atrakcyjny wygląd swoich mebli stosując po każdym czyszczeniu środek impregnujący IdealSofa który dodatkowo chroni przed rozlaną wodą, alkoholem i olejami.

6. Wykorzystuj tylko gwarantowane przez producentów preparaty do skór. Zwykle domowe środki czyszczące mogą spowodować  wiele szkód (np. odbarwienia) i drogich napraw.
JAK DBAĆ O SKÓRĘ